Majsterkowanie · Przeróbki · Rękodzieło

Drewniana skrzynka diy

Drewniana skrzynka diy to prosty pomysł, który chodził mi po głowie już dawno, ale dopiero teraz ogarnęłam się trochę i w końcu ją zrobiłam. Początkowo skrzyneczka miała służyć jako organizer-gazetnik do łazienki, ale postanowiłam wziąć się do roboty zanim po raz setny zmienię zdanie:)

Pamiętacie moją pierwszą przygodę z majsterkowaniem z której powstała szafka ze skrzynek po owocach? Do jej zrobienia wykorzystałam listwy z ochronnej obudowy po sprzęcie AGD. Zostało mi ich jeszcze trochę i postanowiłam je wykorzystać.

Ale od początku…

Tak wyglądały listwy już po pocięciu i przetarciu papierem ściernym.

przygotowane listwy na skrzynkę
przygotowane listwy na skrzynkę

Listewki przecinałam piłką ręczną z wymiennym brzeszczotem do drewna, a do przetarcia wykorzystałam papier ścierny P100. Tylko taki miałam pod ręką a do sklepu daleko :p Jeśli nie wiecie jakiego papieru ściernego najlepiej użyć, poczytajcie sobie o jego granulacji.

Następny krok to skręcenie skrzynki. Tu z pomocą przyszedł mi brat. Sama też dałabym radę, ale we dwójkę weselej 😉 Do skręcenia skrzynki użyliśmy wkrętów do drewna. Początkowo chciałam wykorzystać zwykłe cienkie gwoździe, żeby były jak najmniej widoczne po pomalowaniu, ale okazało się, że nie wszystkie listwy są idealnie proste, dlatego stanęło na wkrętach, które ‘dociągają’ do siebie łączone elementy.

skrzynka z listewek
skrzynka z listewek
skrzynka skręcona na wkręty
skrzynka skręcona na wkręty

Po skręceniu przetarłam skrzynkę wilgotną szmatką i pomalowałam dwiema warstwami białej emalii akrylowej do drewna. Tej samej użyłam do pomalowania szafki ze skrzynek.

pomalowana skrzynka z listewek
pomalowana skrzynka z listewek
skrzynka po pomalowaniu
skrzynka po pomalowaniu
biała skrzynka diy
biała skrzynka diy

Do drewnianej skrzynki uszyłam bawełniany wkład w delikatne niebieskie kwiaty ozdobiony koronkową tasiemką i drewnianym serduszkiem w formie zawieszki. Wkład jest większy niż te, które szyję zazwyczaj. Chciałam żeby można go było wywinąć na dowolną wysokość.

drewniana skrzynka z bawełnianym wkładem
drewniana skrzynka z bawełnianym wkładem
skrzynka drewniana z wkładem
skrzynka drewniana z wkładem
skrzynka z listewek i cotton balls
skrzynka z listewek i cotton balls
drewniane serduszko
drewniane serduszko
drewniana skrzyneczka diy
drewniana skrzyneczka diy
drewniana skrzynka diy
drewniana skrzynka diy

Cieszę się z efektu końcowego. Zdecydowanie lepiej prezentuję się w takiej formie niż jako gazetnik 🙂 W tym poście możecie zobaczyć drewnianą skrzynkę, którą zrobiłam też z tych listewek, ale w wersji mini.

To jeszcze nie koniec majsterkowania z tymi listewkami. Zostało ich jeszcze trochę i na pewno coś z nich zrobię, może tym razem gazetnik 🙂

4 thoughts on “Drewniana skrzynka diy

  1. No rewelacja, ostatnie zdjęcia wyglądają jak z ekspozycji sklepowej! Myślę, że mogłabyś śmiało sprzedawać rzeczy, które tworzysz, bo prezentują się wspaniale! Skrzynka super, ja zwróciłam też uwagę na to dekoracyjne serduszko z zawieszką ze sznurka jutowego. Mój mąż kupuje taki sznurek na muntech24 i potem mogą mu podbierać i robić z tego ozdoby ogrodowe 😀 Właśnie to mi się podoba najbardziej w DIY – proste przedmioty wykorzystane w niestandardowy sposób.

    1. Dziękuję:) Ja również lubię takie ozdoby. Proste i naturalnie. A zdjęcia, rzeczywiście, przykładam teraz większą uwagę do ich wykonania. Dużo czasu poświęcam na DIY, a zdjęcia często nie odzwierciedlają rzeczywistości 🙂

  2. A ja mam pytanie odnośnie materiał, który znajduje sie w srodku. jak go wykonac? ile materiału Pani złuzyła? zwykły kwadrat włozyła Pani w szkrzynke

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.