Boże Narodzenie · Rękodzieło

Żołędzie na choinkę

Żołędzie na choinkę to miała być ostatnia moja propozycja ozdób świątecznych, ale nie wyrobiłam się z postem przed świętami, a nie chciałam też czekać do następnych świąt, więc publikuję teraz. Więcej za rok 🙂 Obiecuję też, że wcześniej zacznę publikować posty z dekoracjami świątecznymi, bo ostatnio doszłam do wniosku, że tydzień/dwa tygodnie przed świętami to trochę za późno na takie inspiracje 🙂

Tutaj pokazywałam Wam zawieszki z szyszek na choinkę. Użyłam sztucznych gałązek, ale świeże, mimo że nie przetrwają do następnych świąt, dadzą dużo lepszy efekt. Użyjcie świeżych 🙂

Jak zrobić duże żołędziowe zawieszki? Żołędzie na choinkę robiłam na bazie zwykłego styropianowego jajka w dwóch rozmiarach, 5 cm i 7 cm. Okleiłam je sznurkiem jutowych. Zaczęłam od węższego czubka jajka, na którym przy pomocy kleju na gorąco, przykleiłam koniec jutowego sznurka. Potem okręciłam jajko sznurkiem przyklejając go w kilku miejscach. Klej dodaje punktowo i bardzo mało (wygodniej jest przy pomocy małego pistoletu), żeby nie było go widać między sznurkami. Najwięcej kleju potrzeba na początku i końcu jajka, na środku prawie nie używam kleju.

owijam jajko sznurkiem jutowym
owijam jajko sznurkiem jutowym

Zawieszki są ze stłuczonych bombek. Przymocowałam je przed przyklejeniem jutowego sznurka. Potem może być ciężko przez stwardniały klej.

Zaczęłam przyklejać łuski szyszki mniej więcej w połowie jajka. Zaczęłam od większych łusek i przyklejałam je klejem na gorąco.

przyklejam łuski szyszki
przyklejam łuski szyszki

Jak widzicie przyklejałam łuski tak jak je odrywałam od szyszki. Niektóre skracałam nożyczkami, a przy samej zawieszce starałam się przyklejać najmniejsze łuski.

Teraz wystarczy usunąć nitki kleju i dodać na przykład wstążkę. Gotowe 🙂

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

żołędzie z jajek styropianowych
żołędzie z jajek styropianowych

Spróbujcie sami 🙂

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.