Szycie

Jak uszyć kieszonkę do torby?

Taka prosta rzecz a z pewnością nie jednej osobie sprawiła kłopot, szczególnie tym początkującym. Mnie również, ale znalazłam na nią dobry sposób i zrobienie jej już nie sprawia mi problemu 🙂

O czym mowa? Kieszonka. Zwykła, prosta kieszeń do torby na telefon czy inne drobiazgi. Zrobienie jej to prosta sprawa i warto poświęcić te 5 minut na jej uszycie bo wtedy zdecydowanie łatwiej i szybciej znaleźć w torbie to, co trzeba.

Pokażę Wam bardzo prosty i szybki sposób na zrobienie takiej kieszonki do torby.

Najpierw wymiary. To jest sprawa indywidualna i zależy tylko od wielkości torby i Waszego widzi mi się, ale załóżmy, że kieszeń ma być o wymiarach 14/18 cm. Wycinam kawałek materiału dwa razy większy niż docelowa wielkość kieszonki i składam go na pół. Oczywiście wycinam z zapasem na szew.

wycinam materiał na kieszonkę
wycinam materiał na kieszonkę

Górną część kieszonki przeszywam blisko brzegu ściegiem prostym, a pozostałe trzy boki zygzakiem. Dzięki temu górna część kieszonki będzie sztywniejsza a boki nie będą się strzępić.

obszywam brzegi
obszywam brzegi

Teraz wystarczy przyszyć ją do poszewki torby (ścieg prosty). U mnie poszewka torby i kieszeń z tego samego materiału. Układam ją w odpowiednim miejscu, zakładam brzegi pod spód i przypinam szpilkami. Można wcześniej zaprasować brzegi.

przypinam kieszonkę do poszewki torby
przypinam kieszonkę do poszewki torby

W górnych rogach kieszonki szyję taki ‘trójkącik’, to wzmocni przyszycie kieszeni do poszewki torby. Oczywiście pamiętam o ryglowaniu szwu.

wzmacniam rogi kieszonki
wzmacniam rogi kieszonki
wszyta kieszeń torby
wszyta kieszeń torby
kieszeń przyszyta do poszewki
kieszeń przyszyta do poszewki

I gotowe. Prawda, że proste?

Mam nadzieję, że dzisiejszy króciutki wpis okaże się pomocny 🙂

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.