Przeróbki · Rękodzieło · Szycie

Poduszka z metek

Jak sam tytuł wpisu mówi, dzisiejszym tematem posta będzie poduszka z metek. A raczej poszewka na poduszkę ozdobiona metkami z ubrań. Brzmi ciekawie prawda? Zastanawiacie się pewnie skąd tak dziwny pomysł na poszewkę na poduszkę? Przecież można ją zrobić na wiele innych sposobów i przede wszystkim łatwiejszych i szybszych, a nie tak ciężkich do połączenia i dopasowania.

Osobiście uwielbiam takie połączenia. Oczywiście czasami, gdy nie mam czasu robię coś szybko i standardowo, ale innym razem chcę czegoś niepowtarzalnego. Czegoś unikalnego i oryginalnego. Zrobić coś, co być może, będzie inspiracją dla kogoś innego 🙂 Stąd też takie nietypowe pomysły jak ten.

Na moim blogu możecie znaleźć kilka takich nieszablonowych połączeń. Jednym z nich jest koronkowa torba, z której jestem bardzo zadowolona i torebka z zamków, którą szyłam ręcznie kilka lat temu, gdy jeszcze nie miałam maszyny do szycia.

Do wielu ze swoich projektów wykorzystuję resztki materiałów i rzeczy, które bym normalnie wyrzuciła. Z sympatii do takich połączeń powstał właśnie pomysł na poszewkę na poduszkę z metek.

Myślicie pewnie, że przejrzałam całą szafę i wypruwałam kolejno każdą metkę. Nie. Często usuwam metki z ubrań, bo porostu są niewygodne, często drapią, łaskoczą i wystają spod ubrania. Zdarza się też, że używam ich do naszycia na niewielka dziurę w ubraniu, zamiast łatki.

Metek uzbierało się trochę, więc postanowiłam w końcu zabrać się za szycie nietypowej poszewki na poduszkę. Początkowo chciałam wszystko przyszyć ręcznie, ale na maszynie jest zdecydowanie szybciej i ładniej to wygląda.

metki odzieżowe
metki odzieżowe

Metki przyszywałam ściegiem zwykłym prostym tak jak wcześniej były przyszyte do ubrań. Cały czas szyłam czarną nicią. Ale zanim zaczniecie szyć, zaznaczcie sobie na wybranej tkaninie kredą krawiecką pole, gdzie będziecie przyszywać metki.

przyszywam metki
przyszywam metki

Tu macie link jak zrobić poszewkę na poduszkę na zakładkę. A tak wygląda gotowa poszewka z metek 🙂

poszewka na poduszkę z metek
poszewka na poduszkę z metek
poduszka z metek odzieżowych
poduszka z metek odzieżowych
oryginalna poszewka na poduszkę z metek
oryginalna poszewka na poduszkę z metek
poszewka diy
poszewka diy
poduszka ozdobiona metkami
poduszka ozdobiona metkami
poszewka na poduszkę z metek
poszewka na poduszkę z metek

Mam nadzieję, że zachęciłam Was do spróbowania i stworzenia czegoś nietypowego i oryginalnego. Nie bójcie się niestandardowych połączeń 🙂

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.