Majsterkowanie · Przeróbki

Ozdobny wspornik z wieszaków

Jakiś czas temu zaczęłam urządzać swój krawiecko – rękodzielniczy kącik. Kupiłam białe biurko z Ikei, wygrzebałam stare krzesło, też białe. Dwie półki z szafy przeznaczyłam na materiały do szycia, przybory i dodatki do rękodzieła. Aby wszystko mieć pod ręką, postanowiłam zawiesić nad biurkiem dwie białe półki, ale zamarzyły mi się do nich ozdobne wsporniki w tym samym kolorze 🙂 Tak powstał pomysł na ozdobny wspornik z wieszaków. Obszukałam internet i stacjonarne sklepy. Ceny metalowych ozdobnych wsporników zaczynały się od 14 zł/szt. Drogo dość. Spróbowałam zrobić takie wsporniki sama. Kupiłam zwykłe metalowe za 6 zł/szt. Ozdobne zawijasy zrobiłam z metalowych haczyków, które musiałam wyłamać z plastikowych wieszaków na ubrania. Wystarczy zgnieść kombinerkami miejsce łączenia. Potrzebowałam dwóch na jeden wspornik. Najlepiej jakby wieszaki były jednakowe, wówczas będziecie mieć pewność, że haczyki są takiej samej wielkości.
wyłamuje metalowe haczyki z wieszaków
wyłamuje metalowe haczyki z wieszaków
Najtrudniejsze było przyspawanie metalowych haczyków do wspornika. To było zadanie dla brata 😉 Po ostygnięciu wsporników oszlifował spawy, wygładzając je.
przyspawane haczyki do wsporników
przyspawane haczyki do wsporników
Przed nałożeniem farby przetarłam dokładnie wsporniki acetonem. Do pomalowania użyłam emalii w sprayu, którą już miałam w domu i wykorzystałam ją w kilku projektach min. do pomalowania skarbonki świnki, którą widać na zdjęciach.
ozdobny wspornik diy
ozdobny wspornik diy
półki z ozdobnymi wspornikami
półki z ozdobnymi wspornikami
Deski na półki (płyta wiórowa pokryta melaminą), kupiłam w Leroy Merlin za 12,90 zł/szt.
skarbonka świnka
skarbonka świnka
Tak wygląda mój krawiecki kącik.
kącik krawiecki diy
kącik krawiecki diy
kącik krawiecki
kącik krawiecki
drewniana półka domek diy
drewniana półka domek diy
Jeszcze nie wszystko jest na swoim miejscu. Dużo rzeczy nadal leży w pudłach, i czeka na rozpakowanie. Ale za to nicie mają wyróżnione miejsce na półce domku 🙂
ozdobny biały wspornik z wieszaków
ozdobny biały wspornik z wieszaków
Już teraz wiem, że przydadzą się przezroczyste pudełka i może jeszcze jedna plastikowa szafeczka z szufladami na drobiazgi, których używam najczęściej 🙂

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.