Przeróbki · Szycie

Trapezowa etno torba

Trapezowa etno torba to kolejna torba, która powstała z materiałów wygrzebanych z dna szafy. Postów o torbach było już kilka, ale cóż, lubię szyć torby. Są łatwe do zrobienia i wygodne. To głównie od nich zaczynałam szycie i z nich, jako moich pierwszych uszytków, byłam najbardziej dumna.

A dlaczego akurat trapezowa torba? Chciałam coś innego niż tote bag z prostokąta, poza tym ten kształt kojarzy mi się z latem i torbami na plażę 🙂 No i materiał, już trochę mniej plażowy, ale z ciekawym wzorem w kwiaty. Taki trochę etno 🙂 Nie mam pojęcia skąd się tam wziął :p  Chyba kiedyś służył za zasłonę.

Niżej szablon z wymiarami zrobiony na szybko, z którego korzystałam. Jak widać bardzo prosty. Linią przerywaną zaznaczyłam miejsce w którym zszywałam ze sobą tkaninę na torbę w dwóch kolorach.

szablon trapezowej torby
szablon trapezowej torby

Nie będę opisywać dokładnie jak ją szyłam. Odsyłam Was do wcześniejszego tutka w których opisywałam cały proces szycia podobnej torby. W poście Mała tote bag zobaczycie jak zrobić dno a także jak przygotować i wszyć rączki do torby, lub, jeśli wolicie wszyć specjalną taśmę do toreb/nerek. Długość rączek oczywiście zależy od Was. Ja zrobiłam krótkie. Długość rączki w mojej etno torbie to 42 cm. Przed przyszyciem taśmy opaliłam zapalniczką jej końce, żeby się nie pruły.

trapezowa torba
trapezowa torba

W środku torby przyszyłam niewielką kieszonkę na telefon lub portfel. Jeśli też chcecie taką, zajrzyjcie do postu Jak uszyć kieszonkę do torby?

dwuczęściowa torba w kwiaty
dwuczęściowa torba w kwiaty
trapezowa torba diy
trapezowa torba diy
boczne szwy torby
boczne szwy torby
etno torba diy
etno torba diy
shopper bag diy
shopper bag diy

Wszystkie elementy łączyłam ściegiem prostym a brzegi wykończyłam zygzakiem. Po wywinięciu torby na prawą stronę obszyłam brzeg torby dwa razy. Pierwszy szew bardzo blisko brzegu, drugi na odległość stopki, czyli jakieś 0,5 cm.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.