Szycie

Torba na zakupy z motywem zeszytu w linię

Torba na zakupy to bardzo dobry pomysł, szczególnie jeśli nie chcemy niepotrzebnych reklamówek, które i tak często zalegają nieprzydatne w domu. No bo ile tych reklamówek potrzeba? :p Dziś fajny pomysł na torbę na zakupy ale nie tylko. Osobiście używam takiej cały czas i do wszystkiego, nie potrzebuje innej ani jakiejś dodatkowej. Jest pojemna i wszytko co mi potrzebne mieści.

A więc do rzeczy. Aby uszyć takie cudo potrzebujesz dwóch prostokątów z dowolnego materiału po 90 cm/ 35 cm i kolejnych dwóch na rączki po 80 cm/ 6 cm. Wielkość wyciętych prostokątów zależy od tego jaką chcesz mieć torbę. Ja wymiary wzięłam ze swojej starej torby.

Wycięłam dwa duże prostokąty bo materiał którego użyłam był dosyć cienki i prześwitywał, a tego nie chciałam. Poza tym ma być solidna i długo mi służyć 🙂

A więc najpierw rączki naszej torby. Złóż jak na zdjęciu niżej. Możesz też zaprasować wtedy będzie łatwiej i nie będą potrzebne szpileczki, ale ja szybko bo niedziela, spacer, trzeba przetestować 🙂

zszyj rączki torby
zszyj rączki torby

I zszywamy po obu stronach. Teraz będziemy robić linię na torbie. Składam jeden z prostokątów na pół prawą stroną do wewnątrz i na lewej stronie rysuje linię ołówkiem. Jeśli chcesz mieć  taki motyw po obu stronach torby rysujesz linie na całym prostokącie. Przeszywam po liniach jasno niebieską nicią.

przeszyj po liniach
przeszyj po liniach
tu dokładniej widać
tu dokładniej widać

Kolejny krok to margines. Ołówkiem rysujemy pionową linię również na lewej stronie materiału, u mnie 8 cm od brzegu i przeszywamy czerwona nicią.

margines gotowy
margines gotowy

I linie skończone. Teraz składamy prostokąt na pół lewą stroną na zewnątrz i zszywamy boki torby. To samo robimy z drugim materiałem. Prostokąt, który jest naszą poszewką zostaje na lewej stronie, drugi wywijamy na stronę prawą. Podwijamy brzegi, jak na zdjęciu niżej. Brzegi poszewki na zewnątrz a w drugim materiale do środka. mam nadzieję, że widać to na zdjęciu.

załóż brzegi
załóż brzegi

Wkładamy poszewkę w drugi obszyty liniami.

włóż jeden w drugi
włóż jeden w drugi
przymocuj rączki
przymocuj rączki

Przymocuj rączki wkładając je między poszewkę a zewnętrzny materiał na głębokość około 4 cm i usztywnij wszystko szpileczkami. U mnie rączki 9 cm od brzegu. Upewnij się że obie są takiej samej długości. Teraz zszywaj.

zszyj brzeg
zszyj brzeg

Tak przeszyłam górę torby, dla pewności:)

przeszyj górę torby
przeszyj górę torby

A tak wygląda gotowa.

torba na zakupy
torba na zakupy z motywem zeszytu w linię
torba na zakupy
torba na zakupy

Torba przeszła testy wytrzymałości i ciężkości 🙂 Przyznacie, że prezentuję się bardzo ładnie.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.