Rękodzieło · Szycie

Maskotka kot

Maskotka kot powstała dość przypadkowo i szybko a te same materiały wykorzystałam do uszycia poduszki pingwina Swoją drogą, jest bardzo podobny do kota Simona 🙂

A tak powstał. Złożyłam materiał na pół prawą stroną do siebie, odrysowałam kształt na materiale, spięłam szpilkami i wycięłam. Na ogonek wzięłam zupełnie inny materiał, kolorowy. Pasek ma szerokość 7 cm. Składam go na pół prawą stroną do siebie i spinam szpilkami.

wycinam kształt maskotki z materiału

Kota obszywam dookoła gęstym ściegiem, zostawiając kawałek nie zszytego miejsca na wywiniecie. Ja wybrałam miejsce, w którym później przyszyje ogon.

zostawiam nie zaszyty kawałek
zostawiam nie zaszyty kawałek

Po zszyciu obcinam materiał dookoła nie za blisko szwu. Dodatkowo nacinam go na ostrych kątach a rogi leciutko obcinam, dzięki temu materiał po wywinięciu się nie zciągnie tylko ładnie ułoży. Tylko ostrożnie, żeby nie przeciąć szwu. Zszytego kocurka wywracam na prawą stronę przez zostawiony otwór. Przez ten sam otwór, wypycham maskotkę watą lub jakimś innym wypełnieniem np. granulatem styropianowym. Gotowe.

nacinam ostre kąty a rogi obcinam
nacinam ostre kąty a rogi obcinam

Teraz pora na ogonek. Zszywam go wzdłuż długiego boku i jednego krótkiego. Krótki bok zaokrąglam trochę. Wywijam na prawa stronę i wypełniam tym samym co maskotkę. Ogon, wkładam w pozostawiony otwór z boku kota, przyszywam ręcznie ściegiem krytym.

przyszywam ogon do maskotki kota
przyszywam ogon do maskotki kota

Na ogon miałam przygotowany dłuższy pasek, ale ostatecznie zrobiłam o długości 38 cm. Potem zwijam ogon w ślimaka i przyszywam. Najpierw koniec ogonka do ogonka a potem do boku kota. Mam nadzieję, że zdjęcie lepiej wam pokaże o co chodzi:P

przyszywam ogon na kształt ślimaka
przyszywam ogon na kształt ślimaka
maskotka kot już prawie gotowa
maskotka kot już prawie gotowa

Teraz pora na oczy i nos. Ja wyszyłam wszystko czarnymi nićmi. Najwygodniej jest chyba wyszyć to na początku, zanim zszyje się obie części kota, ale ja wole to robić teraz. Jak wyszywałam nie będę pokazywać, bo tak naprawdę sama tego nie ogarniam, a napewno można to zrobić lepiej niż ja:P W każdym bądź razie oto efekt.

maskotka kot
maskotka kot z materiału

No i Filip ma kolegę:) Jak wam się podoba pierwsza zrobiona przeze mnie maskotka?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.