Szycie

Biała bluzka z kolorową wstawką

Bluzki przewracają się w szafie i nie wiesz co z nimi zrobić. Są nie modne lub z jakiś innych względów ci się nie podobają a nie masz serca ich wyrzucić? Przeczytaj ten post a zobaczysz co możesz zrobić ze starych bluzek.
Osobiście lubię jednolite materiały a koszulki to już wogóle najlepiej jak są zwykłe białe. No ale ile można mieć białych koszulek? Codziennie zakładasz inną ale i tak wyglądasz jakbyś przez cały tydzień śmigała w tej samej hyhy. No więc do rzeczy. Dziś dodam trochę koloru garderobie:)
Co jest potrzebne? Bluzka, najlepiej jednolita i kolorowy materiał.

wybierz materiały
wybierz materiały

Zakładam bluzkę na siebie i zaznaczam na jakiej wysokości chcę wszyć kolorowy materiał. Ja wybrałam miejsce na wysokości biustu. Rozpruwam szew na bluzce po obu stornach około 2 cm pod pachą i na długość około 10 cm w dół.

rozpruj szwy
rozpruj szwy

Wycinam prostokątny pasek o szerokości 10 cm z kolorowego materiału i przypinam do bluzki szpilkami. Podkładam materiał pod spód robiąc zakładkę jak na zdjęciu. Można przyfastrygować lub odrysować linię żeby mieć pewność, że nic się nie przesunie i przyszywać wzdłuż niej, ale ja przyczepiałam wszystko szpilkami na podłodze i jest równo:)

zrób zakładkę
zrób zakładkę

Zszywam wszystko czarną nicią blisko brzegu.

przyszyj materiał
przyszyj materiał

Z drugą stroną kolorowego materiału obie to samo.

przyszyj drugi brzeg materiału do bluzki
przyszyj drugi brzeg materiału do bluzki

Wywracam bluzkę na lewą stronę i wyciągam przez rozpruty otwór końcówki kolorowej tkaniny. Składam równo biały materiał bluzki, spinam szpilkami i zszywam tym razem białą nicią.

zszyj boki bluzki
zszyj boki bluzki

Obcinam zbędny materiał. Dodatkowo przeszyłam brzegi zygzakiem.

obetnij resztę materiału
obetnij resztę materiału

I już 🙂 To wszystko. Prawda, że szybko?

nowa koszulka gotowa
nowa koszulka gotowa
biała bluzka z kolorowym motywem
biała bluzka z kolorowym motywem

Ta przeróbka zajmuje dosłownie kilka minut i tak naprawdę nic nie kosztuje. Bluzkę już miałam a kolorowy materiał, którego użyłam, kiedyś był poszewką w jakieś starej kurtce 😛

2 thoughts on “Biała bluzka z kolorową wstawką

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.