Bez kategorii · Majsterkowanie

Ramka z sentencją

Są takie cytaty, hasła i powiedzenia, które szczególnie przypadają nam do gustu, motywują nas do działania i określają co jest dla nas ważne. Bardzo modna jest ramka z sentencją głównie w języku angielskim. W sklepach można znaleźć wiele już gotowych ramek, ale ja pokażę Wam jak taką ramkę z sentencją wykonać samodzielnie w bardzo prosty i zabawny sposób.

Do stworzenia sentencji, które widzicie na zdjęciach niżej, użyłam programu Word i wykorzystałam dostępne tam czcionki, czyli poszłam na łatwiznę :p Żadnych umiejętności, każdy może to zrobić. Format już zależy od Was.

ramki z sentencją diy
ramki z sentencją diy

Środkowa sentencja to gotowy plakat znaleziony na pinterście.

ramka z sentencją o buziaku
ramka z sentencją o buziaku

Dwa po bokach zrobiłam w Wordzie i są to zdania wypowiedziane przez dzieci w radiowej audycji Trójki pt. ‘Dzieci wiedzą lepiej’, możecie posłuchać ich nawet na youtube.

Co to jest wolność
Co to jest wolność
Co to znaczy kochać
Co to znaczy kochać

Ramki kupiłam na przecenie w leroymerlin za 9.90 zł/szt. Wielkość ramki to 30/40 cm. Kupiłam trzy, żeby zrobić większą kompozycje na całą ścianę.

I na tym byłby koniec, gdyby nie to, że naturalny jasny odcień drewnianych ramek zlewał się z kolorem ściany :)p Nie chciałam malować ramek, podobał mi się ich naturalny wygląd. Z pomocą przyszła mi taśma izolacyjna :). Szalony pomysł przyznaję, ale efekt jest fantastyczny 🙂

ramka z taśmą izolacyjną
ramka z taśmą izolacyjną

Użyłam zwykłej czarnej taśmy izolacyjnej. Naklejałam kilka milimetrów od brzegu kartki, gdyż to miejsce i tak zasłoni ramka. Starałam się nie rozciągać taśmy, ani naklejać całego kawałka od razu na kartkę, bo papier się pomarszczy.

ramka diy
ramka diy

Sami widzicie, wygląda niesamowicie 🙂

ramka z sentencją
ramka z sentencją
ramka z sentencjami
ramka z sentencjami
dzieci wiedzą lepiej
dzieci wiedzą lepiej

Ramka z sentencją to bardzo prosty sposób na udekorowanie ściany. Zrobienie takiej własnoręcznie ma wiele plusów, chodzi nie tylko o koszt, ale możemy tworzyć własne sentencje, przez co są bardziej osobiste i niepowtarzalne.

Twórzcie własne, zabawne, śmieszne, zmieniajcie je jeśli chcecie i kiedy chcecie 🙂

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.