Majsterkowanie · Przeróbki · Rękodzieło

Mini skrzynka-osłonka na doniczkę

Jak wygląda parapet w Waszych łazienkach? I nie chodzi mi o to z czego jest sam parapet, tylko czy to miejsce jest w jakiś sposób zagospodarowane.

Parapet w mojej łazience wygląda dosyć skromnie, bo nie ma tam nic ;p A przecież każdy parapet jest swego rodzaju półką na której możemy ładnie wyeksponować np. kwiaty czy inne dodatki.

Postanowiłam tą niewielką przestrzeń jakoś urządzić. Sam parapet jest dosyć szeroki, choć nie duży, ale możliwości było wiele. Jedno wiedziałam na pewno, nie chciałam, żeby to było miejsce na bibeloty czy kosmetyki.

Zdecydowałam, że stanie tam mała kompozycja kwiatowa. Niskie kwiaty np. kaktusy, nie zasłonią wpadającego światła, a jak zapomnę podlać to nic się nie stanie ;p Ostatecznie stanęło na aloesie, który właśnie przesadzałam w większą doniczkę, a młodych sadzonek było tyle, że tworzyły ładną kompozycję.

Nie chciałam jednak kwiatów w zwykłej doniczce, tym bardziej, że sam parapet jest dość wysoko, więc cokolwiek by tam stało, będzie w widocznym miejscu.

Tak powstał pomysł na osłonkę na doniczkę, w formie miniaturowej drewnianej skrzynki 😉 Tak. Początkowo miała to być tylko osłonka, a stanęło na doniczce ;p Skąd pomysł akurat na skrzyneczkę?

Pamiętacie drewniane listewki i urodzinową skrzynkę, która z nich powstała?

drewniana skrzyneczka diy
drewniana skrzyneczka diy

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym jak ją wykonałam, odsyłam Was do postu o niej Drewniana skrzynka diy

Z części pozostałych deseczek powstała ta, dużo mniejsza, skrzyneczka 😉 Tym razem całą skrzyneczkę zbijałam na gwoździe. To bardzo proste i nie potrzeba nikogo do pomocy.

osłonka na doniczkę
osłonka na doniczkę

Wnętrze wyłożyłam grubszą reklamówką, przeciętą na pół. Użyłam samego dna torby, a brzegi zawinęłam do środka. Dużo prościej byłoby włożyć do środka np. pojemniczek po lodach. Niestety skrzyneczkę zrobiłam malutką.

wnętrze skrzyneczki wykładam reklamówką
wnętrze skrzyneczki wykładam reklamówką

Teraz tylko posadzić kwiaty i gotowe.

osłonka na kwiaty diy
osłonka na kwiaty diy
mini skrzyneczka diy
mini skrzyneczka diy
drewniana doniczka diy
drewniana doniczka diy
biała osłonka na kwiaty
biała osłonka na kwiaty
mini skrzynka na kwiaty
mini skrzynka na kwiaty

Jak Wam podoba się pomysł na miniaturową skrzyneczkową doniczkę?:)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.