Majsterkowanie · Przeróbki

Kuferek na pamiątki z podróży

Kuferek na pamiątki z podróży. Tak, w końcu mam pomysł na to małe drewniane pudełko 🙂 A dlaczego akurat na pamiątki z podróży? Prawie z każdej wspólnej wycieczki przywozimy jakieś drobiazgi. Ja najbardziej lubię mapy, w których zaznaczam przebyte drogi i ciekawe lokalizacje. Same mapy nie zajmują dużo miejsca, ale mam ich już kilka i chcę, żeby wszystkie były w jednym specjalnym miejscu 🙂

Nie pamiętam skąd mam kuferek, ale od początku służył mi za pojemnik na ‘przydasie’. Długo zastanawiałam się co z nim zrobić, bo nic mi do końca nie pasowało. Właśnie dlatego, że nie mogłam się na nic zdecydować postawiłam na prostotę i minimalizm.

kuferek na pamiątki z podróży
kuferek na pamiątki z podróży

Kuferek przetarłam papierem ściernym P 100, żeby pozbyć się starego lakieru. Potem przetarłam kolejny raz, ale tym razem papierem P 200, który wyrównał i wygładził powierzchnie przed malowaniem. Kuferek przetarłam wilgotną szmatką i pomalowałam lakierobejcą dekoracyjno-ochronną jasny dąb.

Wybierając papier ścierny zwracajcie uwagę na liczbę przy literze ‘P’. Liczba ta oznacza granulację papieru. Im mniejsza liczba, tym większa granulacja, a im większa granulacja tym większa ścieralność.

Po wyschnięciu przykręciłam wszystkie metalowe elementy. Zawiasy kupiłam w leroymerlin, nóżki i ozdobne narożniki i uchwyt zamówiłam na aliexpres.

metalowe ozdobne narożniki
metalowe ozdobne narożniki
metalowe zdobienia na kuferek
metalowe zdobienia na kuferek
ozdobne metalowe nóżki
ozdobne metalowe nóżki

Zastanawiałam się nad wnętrzem kuferka, ale nie miałam na nie pomysłu, więc na razie zostało tak jak jest.

kuferek na pamiątki z podróży diy
kuferek na pamiątki z podróży diy
pudełko na pamiątki diy
pudełko na pamiątki diy
drewniany kuferek ze zdobieniami
drewniany kuferek ze zdobieniami

Najtrudniej było przybić malutkie gwoździe. I tu mała podpowiedź, użyjcie np. grzebienia umieszczając między jego zębami gwóźdź. To go ustabilizuje i będzie łatwiej go przybić.

Teraz wszystkie mapy, bileciki i pocztówki są w jednym miejscu 🙂 Pewnie niedługo okaże się za mały na te wszystkie rzeczy, bo jest coraz cieplej i pogoda kusi na rowerowe wyprawy 🙂

A Wy co najbardziej lubicie przywozić ze swoich wycieczek?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.