Przeróbki · Szycie

Trapezowa etno torba

Trapezowa etno torba to kolejna torba, która powstała z materiałów wygrzebanych z dna szafy. Postów o torbach było już kilka, ale cóż, lubię szyć torby. Są łatwe do zrobienia i wygodne. To głównie od nich zaczynałam szycie i z nich, jako moich pierwszych uszytków, byłam najbardziej dumna.

A dlaczego akurat trapezowa torba? Chciałam coś innego niż tote bag z prostokąta, poza tym ten kształt kojarzy mi się z latem i torbami na plażę 🙂 No i materiał, już trochę mniej plażowy, ale z ciekawym wzorem w kwiaty. Taki trochę etno 🙂 Nie mam pojęcia skąd się tam wziął :p  Chyba kiedyś służył za zasłonę.

Niżej szablon z wymiarami zrobiony na szybko, z którego korzystałam. Jak widać bardzo prosty. Linią przerywaną zaznaczyłam miejsce w którym zszywałam ze sobą tkaninę na torbę w dwóch kolorach.

szablon trapezowej torby
szablon trapezowej torby

Nie będę opisywać dokładnie jak ją szyłam. Odsyłam Was do wcześniejszego tutka w których opisywałam cały proces szycia podobnej torby. W poście Mała tote bag zobaczycie jak zrobić dno a także jak przygotować i wszyć rączki do torby, lub, jeśli wolicie wszyć specjalną taśmę do toreb/nerek. Długość rączek oczywiście zależy od Was. Ja zrobiłam krótkie. Długość rączki w mojej etno torbie to 42 cm. Przed przyszyciem taśmy opaliłam zapalniczką jej końce, żeby się nie pruły.

trapezowa torba
trapezowa torba

W środku torby przyszyłam niewielką kieszonkę na telefon lub portfel. Jeśli też chcecie taką, zajrzyjcie do postu Jak uszyć kieszonkę do torby?

dwuczęściowa torba w kwiaty
dwuczęściowa torba w kwiaty
trapezowa torba diy
trapezowa torba diy
boczne szwy torby
boczne szwy torby
etno torba diy
etno torba diy
shopper bag diy
shopper bag diy

Wszystkie elementy łączyłam ściegiem prostym a brzegi wykończyłam zygzakiem. Po wywinięciu torby na prawą stronę obszyłam brzeg torby dwa razy. Pierwszy szew bardzo blisko brzegu, drugi na odległość stopki, czyli jakieś 0,5 cm.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.