Przeróbki · Szycie

Wiszący organizer do łazienki

Dzisiejszy pomysł na wpis zrodził się z konieczności ogarnięcia bałaganu w łazience. Mowa tu o pralce która po każdym praniu na powrót staje się blatem na wszelakiego rodzaju drobiazgi. Chociaż w sklepach jest duży wybór różnego rodzaju pojemniczków i plastikowych szufladek wolałam uszyć coś sama. Już jakiś czas temu chciałam uszyć organizer ale na łóżko. Pracuję i nad tym a niedługo pokażę wam co wyszło. Ale wracając do tematu, dziś zobaczycie co uszyłam dosłownie w godzinę. Szybko bo organizer zwyczajny, prosty na trzy kieszenie i wiszący co nie zajmuje miejsca.

Do uszycia mego organizera potrzebowałam kolorowego materiału na lamówkę, jednego dużego prostokąta i trzech mniejszych na kieszenie. Jak widać na zdjęciu jedna kieszeń, ta na dole, jest większa. Początkowo miały być jednakowe a ta najwyżej dodatkowo podzielona na pół ale później stwierdziłam, że mi to nie jest potrzebne. Chociaż na pewno wygodniej jest w takiej trzymać np kosmetyki.

przygotuj wszystko
przygotuj wszystko

Zanim przyszyłam kieszenie musiałam zrobić lamówki na ich górnej części. A robiłam to tak; mały prostokąt położyłam na stole prawą strona do blatu, na to kolorowy materiał również prawą stroną do dołu i zszyłam wzdłuż około 0,5 cm od brzegu.

przyszyj kolorowy materiał
przyszyj kolorowy materiał

Potem odwracam kieszeń prawą stroną do siebie i zakładam materiał jak na zdjęciu. Mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi. Widać pierwszy szew, którym przed chwilką przyszyłam lamówkę po lewej stronie. Zakładam lamówkę tak żeby zakryła ten szew i przeszywam wzdłuż.

przyszyj lamówkę
przyszyj lamówkę

Gdy już mam przyszyte lamówki w kieszeniach pora na same kieszenie. Pierwszą z góry i środkową kieszeń kładę na wybranej wysokości prawą stroną do prawej strony organizera i zszywam.

przyszyj kieszeń
przyszyj kieszeń

Potem składam i stębnuje. Kieszeń na samym dole przyszywam na końcu nie stębnując jej. Układam ją wierzchnią częścią do góry i równo przy brzegu i przyszywam jednocześnie z lamówką.

stębnuj kieszeń
stębnuj kieszeń

Teraz tylko wszystkie cztery boki organizera obszywam lamówką jednocześnie zszywając kieszenie po bokach.

wiszący organizer do łazienki
wiszący organizer do łazienki

Na koniec jeszcze przyszywam wstążkę, którą przywiążę organizer i gotowe.

wstążki do przywiązania organizera
wstążki do przywiązania organizera

Przy szyciu organizera na łóżko postaram się wrzucić więcej zdjęć żeby dokładniej pokazać jak go szyję. Ten szyłam szybko i dlatego zrobiłam ich mało.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.