Szycie · Wielkanoc

Kapturki na jajka wielkanocne

Święta już tuż tuż, więc dziś coś związanego ze świętami właśnie. A mianowicie kapturki na jajka wielkanocne 🙂 Ostatnio widziałam takie w zestawie w Biedronce ale zestaw 4 kosztował prawie 20 złotych. Zdecydowanie za dużo. Ale pomysł ciekawy i w sumie praktyczny. Ugotowane jajko w takim ubranku nie wystygnie za szybko i każdy z gości będzie mógł zjeść cieplutkie ugotowane jajeczko.

A więc już pokazuje jak je zrobić:

Wytnij dwa kapturki z kolorowego materiału i dwa z białego na poszewkę.

wytnij kapturki
wytnij kapturki

Wytnij uszy jeśli chcesz mieć kapturek na jajko przypominający zajączka. Zrób tak jak na zdjęciu niżej. Na lewej stronie materiału odrysuj, wytnij i zszyj zostawiając kawałek niezszyty przez ten otwór wywiń ucho na prawą stronę. Gotowe.

wytnij uszy
wytnij uszy

Gotowe uszy przypnij jak na zdjęciu. Czubki uszu nie muszą się stykać bardziej chodzi o kąt. Układając je w ten sposób, już po wywinięciu na prawą stronę, nie będą stać pionowo tylko układać na boki.

Jeśli chcesz kapturek ozdobić w jakiś inny sposób, np wstążką, zrób to teraz. Ja w między czasie robiłam kilka kapturków w różnych kolorach. Ozdabiałam je wstążkami i koronką a układałam je wzdłuż kapturka i w taki sposób żeby około 1 cm wystawało poza materiał. Reszta przebiega tak samo.

Wracamy do naszego kapturka – zajączka.

przypnij uszy
przypnij uszy
zepnij szpilkami
zepnij szpilkami

I zszywamy pomijając dół kapturka. To samo robimy z białym materiałem ale tu dodatkowo w jednym z boków zostawiamy nie zszyte około 4 cm. Kolorowy kapturek przewróć na prawą stronę.

zszyj kapturki
zszyj kapturki

Włóż kolorowy kapturek w biały. Biały zostaje na lewej stronie a kolorowy na prawej. Upewnij się że boczne szwy obu kapturków się stykają. Zszyj brzeg.

zszyj brzeg
zszyj brzeg

Teraz rozciągnij kapturek. Jak widać oba są na lewej stronie, to dobrze.

rozwiń kapturek
rozwiń kapturek

Teraz biały kapturek wsuń w kolorowy i gotowe 🙂

złóż kapturek
złóż kapturek

Jeśli chcesz można przeszyć jeszcze raz na samym dole.

Atak wyglądają gotowe 🙂

kapturki na jajka wielkanocne
kapturki na jajka wielkanocne

To w sumie też fajny pomysł na prezent. Ja jeszcze przyszyłam pomponik żeby bardziej przypominał zajączka.

kapturki na jajka
kapturki na jajka

Jak wam się podobają kapturki na jajka? Łatwo zrobić prawda? Wycięcie i zszycie wszystkiego zajmuje dosłownie kilka minut. Próbujcie i zaglądajcie po więcej pomysłów 🙂

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.