Szycie · Wielkanoc

Kapturki na jajka wielkanocne

Kapturki na jajka wielkanocne to bardziej zabawny gadżet niż coś praktycznego, chociaż ugotowane jajko przystrojone w takie ubranko nie wystygnie za szybko i każdy z gości będzie mógł zjeść cieplutkie jajeczko. Kapturki na jajka wielkanocne powstały z ciekawości. Ostatnio widziałam takie w Biedronce ale zestaw 4 sztuk kosztował prawie 20 złotych. Zdecydowanie za dużo.

A więc już pokazuje jak je zrobić:

Wytnij dwa kawałki materiału z kolorowego materiału i dwa z białego na poszewkę.

"<yoastmark

Jeśli chcesz mieć kapturek na jajko przypominający zajączka, wytnij uszy. Zrób tak jak na zdjęciu niżej. Na lewej stronie materiału odrysuj, wytnij i zszyj zostawiając kawałek niezszyty przez ten otwór wywiń ucho na prawą stronę. Pamiętaj o zabezpieczeniu szwu na początku i końcu szycia.

wytnij uszy
wytnij uszy

Gotowe uszy przypnij jak na zdjęciu niżej. Czubki uszu nie muszą się stykać bardziej chodzi o kąt. Układając je w ten sposób, już po wywinięciu na prawą stronę, nie będą stać pionowo tylko układać na boki.

Jeśli chcesz kapturek ozdobić w jakiś inny sposób, np wstążką, zrób to teraz. W między czasie zrobiłam kilka kapturków w różnych kolorach, tutaj możecie zobaczyć efekty.

przypnij uszy
przypnij uszy
zepnij szpilkami
zepnij szpilkami

Zszyj pomijając dół kapturka i zabezpiecz szew. To samo zrób z białym materiałem ale tu dodatkowo w jednym z boków zostaw nie zszyte około 4 cm. Kolorowy kapturek przewróć na prawą stronę.

zszyj kapturki na jajka wielkanocne
zszyj kapturki na jajka wielkanocne

Włóż kolorowy kapturek w biały. Biały zostaje na lewej stronie a kolorowy na prawej. Upewnij się że boczne szwy obu kapturków się stykają. Zszyj brzeg.

zszyj brzeg
zszyj brzeg

Teraz rozciągnij kapturek. Jak widać oba są na lewej stronie, to dobrze.

rozwiń kapturek
rozwiń kapturek

Teraz biały kapturek wsuń w kolorowy a otwór w białym kapturku zszyj ręcznie ściegiem krytym.

złóż kapturek
złóż kapturek

Jeśli chcesz można przeszyć jeszcze raz na samym dole.

Kapturki na jajka wielkanocne gotowe 🙂

kapturki na jajka wielkanocne
kapturki na jajka wielkanocne

To w sumie też fajny pomysł na prezent. Ja jeszcze przyszyłam pomponik żeby bardziej przypominał zajączka.

kapturki na jajka
kapturki na jajka

Jak wam się podobają kapturki na jajka? Łatwo zrobić prawda? Wycięcie i zszycie wszystkiego zajmuje dosłownie kilka minut. Próbujcie i zaglądajcie po więcej pomysłów 🙂

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.