Przeróbki · Rękodzieło

Ozdobny wspornik z wieszaków

Jakiś czas temu zaczęłam urządzać swój krawiecko – rękodzielniczy kącik. Kupiłam białe biurko z Ikei, wygrzebałam stare krzesło, też białe, które trzeba trochę odświeżyć, ale o tym może innym razem. Biurko postawiłam przy meblościance, a dwie półki z szafy przeznaczyłam na materiały do szycia, przybory i dodatki do rękodzieła. Aby wszystko mieć pod ręką, postanowiłam zawiesić nad biurkiem półki na ozdobnych wspornikach.

Zdecydowałam się na dwie białe półki na wspornikach w tym samym kolorze. Obszukałam internet i stacjonarne sklepy. Ceny metalowych ozdobnych wsporników zaczynały się od 14 zł/szt. Drogo dość.

Spróbowałam zrobić takie ozdobne wsporniki sama. Kupiłam zwykłe metalowe za 6 zł/szt.

Ozdobne zawijasy zrobiłam z metalowych haczyków, które musiałam wyłamać z plastikowych wieszaków na ubrania. Wystarczy zgnieść kombinerkami miejsce łączenia. Pójdzie łatwiej jeśli wieszaki nie będą nowe, wtedy plastik łatwiej pęknie. Potrzebowałam dwóch na jeden wspornik. Najlepiej jakby wieszaki były jednakowe, wówczas będziecie mieć pewność, że haczyki są takiej samej wielkości.

wyłamuje metalowe haczyki z wieszaków
wyłamuje metalowe haczyki z wieszaków

Najtrudniejsze było przyspawanie metalowych haczyków do wspornika. To było zadanie dla brata 😉 Po ostygnięciu wsporników oszlifował spawy, wygładzając je.

przyspawane haczyki do wsporników
przyspawane haczyki do wsporników

Przed nałożeniem farby przetarłam dokładnie wsporniki acetonem. Do pomalowania użyłam emalii w sprayu, którą już miałam w domu i wykorzystałam ją w kilku projektach min. do pomalowania skarbonki świnki, którą widać na zdjęciach. Musiałam nałożyć kilka warstw, żeby dokładnie pokryć cały wspornik i nie zrobić zacieków.

ozdobny wspornik diy
ozdobny wspornik diy

półki z ozdobnymi wspornikami
półki z ozdobnymi wspornikami

Deski na półki (płyta wiórowa pokryta melaminą), kupiłam w Leroy Merlin za 12,90 zł/szt. Oczywiście brat pomógł je przymocować, a dokładniej ja pomagałam ;p

skarbonka świnka
skarbonka świnka

Tak wygląda mój krawiecki kącik.

kącik krawiecki diy
kącik krawiecki diy

kącik krawiecki
kącik krawiecki

drewniana półka domek diy
drewniana półka domek diy

Jeszcze nie wszystko jest na swoim miejscu. Dużo rzeczy nadal leży w pudłach, i czeka na rozpakowanie. Ale za to nicie mają wyróżnione miejsce na półce domku 🙂 

ozdobny biały wspornik z wieszaków
ozdobny biały wspornik z wieszaków

Już teraz wiem, że przydadzą się przezroczyste pudełka i może jeszcze jedna plastikowa szafeczka z szufladami na drobiazgi, których używam najczęściej 🙂

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.